banner
oferta o_firmie portfolio dojazd_do_klienta sklepy kontakt
Wystawa o Prezydencie Ignacym Mościckim
Na specjalne zamówienie Kancelarii Prezydenta RP wykonaliśmy oprawę zdjęć, obrazów i eksponatów do części muzealnej, letniskowej rezydencji Prezydenta RP w Ciechocinku. Na wystawę składają się zdjęcia, dokumenty, stare pocztówki oraz pamiątki po byłym Prezydencie.

Klinika Dentystyczna Villa Nova
Obiekt zaprojektowano z dużym smakiem, nowocześnie ale z elementami stylu art-deco. O charakterze minimalistycznie urządzonego wnętrza zadecydowały dodatki: piękne kanapy oraz wykonane na zamówienie w naszej firmie kopie obrazów Tamary Łempickiej, oprawione w proste art.-deco ramy. Na uwagę zasługuje też, ściana ze zdjęciami, autografami i podziękowaniami sławnych klientów VIP, licznie leczących się w klinice.

Główna siedziba Rabbo Bank w Polsce
Dekorowaliśmy całe biuro (część recepcyjną, konferencyjną i gabinety dyrektorów) obrazami wykonanymi i oprawionymi na zamówienie przez naszych artystów. Zaproponowaliśmy klasyczne pejzaże 4 pory roku, do części recepcyjnej jako ilustrację hasła kampanii reklamowej banku „Rabbo Bank- bank na każdą porę roku”. Oraz nietypową kopię olejną socjalistycznego plakatu „Jesteśmy dla Was- Pracujemy dla Was” do części obsługującej klientów VIP.

Centrum Biurowo- Bankowe Kaskada
W samym centrum Warszawy w biurowcu Kaskada, znajduje się duża sala konferencyjna służąca biurom mieszczącym się w budynku i firmom które chcą wynająć ją na godziny (www.kaskada.com.pl). Sala została zaaranżowana w prostym ale eleganckim stylu, brakowało tylko dekoracji ścian. Zaproponowaliśmy autorskie panoramiczne zdjęcia Warszawy wykonane przez jednego z współpracujących z naszą firmą fotografików.Zostały one oprawione w ramy współgrające z wystrojem i kolorystyką wnętrza. Dekorowaliśmy również sekretariat, hol recepcyjny, oraz gabinet Prezesa firmy zarządzającej budynkiem.

Kancelaria Adwokacka Krzysztofa Gołąba
Wnętrze zaprojektowano na wzór znamienitych londyńskich kancelarii. W pomieszczeniach przedzielonych szklanymi ścianami dużo jest prostych płaszczyzn szlachetnego drewna, podświetlanego onyksu czy lakierowanego na czarno szkła. Właściciel Kancelarii chciał podkreślić branżowy charakter wnętrza zdjęciami, które zawisną na ścianach. Wykonaliśmy na specjalne zamówienie klienta sesję zdjęciową budynku Sadu Najwyższego w Warszawie.Zdjęcia oprawiono nowatorską metodą pomiędzy 2 tafle szkła z czarną lakowaną ramą. Zawisły w gabinecie, sali konferencyjnej i części recepcyjnej.

Oprawa portretu Jana Pawła II, na Ołtarz Papieski, dla Kościoła pod wezwaniem NMP. w Starogardzie Gdańskim
Obraz olejny składający się z 2 części został umieszczony w specjalnym wykładanym czarnym aksamitem kasetonie o głębokości 10 cm. Następnie cały kaseton oprawiono w 12 cm szerokości, postarzaną ramę dobraną kolorystyką i charakterem do nastroju obrazu oraz wnętrza. Cały kaseton wpasowano w kompozycję kamienną na ścianie kościoła.

Biuro Notarialne Jarosława Pluty w Piasecznie
Gabinety i poczekalnia zostały zaprojektowane w dość nowoczesnym stylu. Obrazy miały zachować styl wnętrza ale powiązać go z tradycją i powagą zawodu Notariusza. Zaproponowaliśmy wykonane nowatorską techniką (olej na papierze oraz mieszana technika akryl, gwasz, akwarela i tusz) rysunki i obrazy prezentujące zabytki architektoniczne Warszawy, autorstwa Grażyny Narowskiej. Oprawiono je pojedynczo lub w tryptyki, stosując ramy kasetonowe z dystansem pomiędzy kartonami passe-partout, nawiązując tym do kubistycznego charakteru wnętrza.

Hinduistyczna świątynia Kryszny w podwarszawskim Mysiadle
Jest to miejsce kultu i spotkań, społeczności hinduskiej w Warszawie oraz polskich wyznawców Kryszny. Pomieszczenie świątynne zaadoptowano z budynku zupełnie nie przypominającego stylem hinduistycznej świątyni. Dlatego na ścianach i kolumnach ręcznie wymalowano ornamenty w stylu indyjskim oraz powieszono obrazy o tematyce sakralnej oprawione w złote ramy( z wewnętrznym złotym slipem). Kolorystyka ornamentów, obrazów i oprawy oscyluje w barwach, ciemnej zieleni i czerwonego wina co nadaje wnętrzu elegancji i splendoru.

Wystawa zdjęć "Cappuccino" autorstwa Magdaleny Pawlak prezentowana w galerii Green Galery
Wszystkie zdjęcia oprawiono w drewniane tzw.„wysokie ramy”, dzięki temu passe-partout wraz ze zdjęciem jest cofnięte od szyby o 2 cm. Widoczne wewnętrzne boki ram wyłożono takim samym kolorem passe-partout. Osiągnęliśmy założony przez autorkę wystawy efekt: patrzymy na uchwyconych na zdjęciach ludzi jak przez szybę witryny restauracyjnej.

Mieszkania prywatne
Zdjęcia zostały udostępnione dzięki uprzejmości i pochodzą z domów lub mieszkań następujących osób: Wojciech Falęcki, Marzena i Andrzej Biegała, Darek i Małgorzata Stempka, Robert Dąbrowki, Nina i Wiesław Oligarek.
          
  
PRACOWNIA OPRAWY OBRAZÓW Kingi i Leona Wójcickich
ul. Młynarska 19/111, 05-500 Piaseczno
tel. 22 750 25 60; 602 45 77 77; email: kontakt@ramyiobrazy.plHOME